زندگیمطالب داغ

تجربه مدیتیشن عمیق با 7 راهکار ساده!

با 7 راه‌کار و تمرین ساده می‌توانید مدیتیشن عمیق، تاثیرگذار و فوق‌العاده را تجربه کنید.

آیا می‌دانید نحوه صحیح مدیتیشن چگونه است و چگونه می‌توان مدیتیشن عمیق را تجربه کرد؟ نکته کلیدی گرم کردن، مدیتیشن و نگرش ذهنی مثبت است‌. این سه نکته می‌تواند از 2 تا 20 دقیقه زمان ببرد. گاهی اوقات بهترین کار برای بهبود مدیتیشن و تجربه مدیتیشن عمیق، انجام و آزمایش تکنیک‌های جدید است. با پیدا کردن تکنیک مدیتیشن ایده‌آل می‌توانید تمرینات فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید. در ادامه این مطلب با 7 راه‌کار ساده برای تجربه مدیتیشن عمیق با مجله اینترنتی نیونیوز1 همراه باشید.

چگونه مدیتیشن عمیق را تجربه کنیم؟

برای تجربه مدیتیشن عمیق، پیش از شروع تمرین مطمئن شوید که آمادگی داشته باشید و به اصطلاح خود را گرم کنید. این کار شامل آرامش کامل بدن، تمرین تنفس عمیق، حال روحی و روانی دلپذیر و خوشایند و در آخر داشتن یک اراده قوی برای شروع مدیتیشن است. چگونه مدیتیشن را شروع کنیم و فواید آن چیست؟

ذهن

مدیتیشن چه حسی دارد؟

تکنیک‌های متفاوت احساسات متفاوتی را در شما به وجود می‌آورند. هم‌چنین حس مدیتیشن به مقدار تمرکز و توجه شما به آن بستگی دارد. با این حال، احساساتی مانند آرامش و تمرکز در شما ایجاد می‌شوند، و شما به طور آگاهانه از لحظه حال احساس رضایت خواهید داشت.

تمرینات پیش از مدیتیشن برای تجربه مدیتیشن عمیق:

 

برای تجربه مدیتیشن عمیق و موثر بدن و تنفس خود را آماده کنید!

ذهن، بدن و تنفس با یکدیگر مرتبط هستند. بنابراین آرام کردن بدن و تنفس به طور طبیعی ذهن شما را نیز آرام خواهد کرد. در حالت آرامش سیستم اعصاب پاراسمپاتیک فعال می‌شود و در نتیجه استرس کاهش میابد. به همین دلیل است که افراد در تمرینات یوگا تکنیک تنفس در حالت نشسته و ایستاده درحالی که بدن آرام است، انجام می‌دهند. تکنیک تنفس 4-7-8 چیست و چه تاثیری دارد؟

روش کوتاه:

درحالتی که نشسته‌اید، سه تا پنج نفس عمیق، طولانی و یکنواخت بکشید. از طریق بینی نفس بکشید و از دهان خارج کنید.

 • با دم خود را در لحظه حال متمرکز کنید‌.
 • با بازدم تمام عضلات بدن خود را به طور آگاهانه شل کنید و تمام تنش‌ها را رها کنید.
 • توجه داشته باشید که فک، گلو، زبان و پیشانی خود را آرام کنید.

تمرینات مدیتیشن

 

روش بلند:

برای انجام این حرکت یوگا 10 دقیقه زمان بگذارید تا بتوانید آرام شوید و بدن خود را سبک کنید. به مدت 5 دقیقه تمرین تنفسی زیر را انجام دهید.

 • 4 ثانیه دم از بینی
 • 8 ثانیه بازدم از بینی

می‌توانید به جای تمرین 4-8 تمرینات 3-6، 5-10 و 6-12 را نیز انجام دهید. نکته مهم در انجام این کار این است که بازدم طولانی‌تر از دم باشد (در حالت ایده‌آل دوبرابر باشد). این حرکت ممکن است در ابتدا سخت به نظر رسد، اما با تمرین رشد خواهید کرد. نفس کشیدن شما باید نرم، یکنواخت، آرام و بی‌صدا باشد. خودتان را وادار به نفس کشیدن نکنید‌. راحت باشید و تنفس خود را تنظیم کنید.

ذهن

ذهن خود را شاد و خرسند کنید!

سعی کنید پیش از مدیتیشن ذهن خود را آرام کنید و احساس پایداری و رضایت را ایجاد کنید. با این کار پیامی به مغز ارسال می‌کنید که همه چیز خوب و مطلوب است و نیازی به بی‌قراری و استرس نیست. زمانی که ذهن شاد و رضایت‌مند از شرایط است، شما آرام‌تر خواهید شد. توصیه ما به شما این است که پس از آرام کردن بدن و ذهن خود یکی از موارد زیر را انجام دهید تا ذهنتان را شادتر کنید و مدیتیشن عمیق را تجربه کنید.

 • چیزی که بابت آن سپاسگزار هستید به یاد بیاورید.
 • اگر قبلا مدیتیشن را تجربه کرده‌اید، لذت آن را به خاطر بسپارید.
 • به خود بگویید که در این لحظه همه چیز خوب و شرایط امن و امان است.
 • احساس خوبی داشته باشید که برای شادی ذهن خود وقت می‌گذارید.
 • به خداوند مهربان فکر کنید، دعای کوتاه پیش از مدیتیشن روحیه، توجه و تمرکز شما را بهبود می‌بخشد.

تجربه مدیتیشن عمیق با 7 راهکار ساده!

اگر تجربه مدیتیشن محبت‌آمیز را دارید، انجام این کار باعث شادی شما خواهد شد. احساس عشق را پیش از آغاز مدیتیشن در خود ایجاد کنید تا احساس بهتری داشته باشید. برای افزایش احساس امنیت، مکانی آرام، بی‌صدا و امن را به مدیتیشن خود اختصاص دهید. هر عاملی که باعث کاهش تمرکز و اختلال در تمرینات شما می‌شود مانند موبایل و حیوان‌ خانگی را از محیط تمرین خارج کنید.

تجربه مدیتیشن عمیق

ممکن است لازم باشد که به اطرافیانتان بگویید در حال تمرین هستید و بهتر است مزاحم شما نشوند. اگر نمی‌توانید مکان آرام و بی‌سروصدایی پیدا کنید، از هدفون و گوش‌گیر استفاده کنید. چگونه احساس شادی را افزایش دهیم: با چند راهکار ساده همیشه احساس خوب داشته باشید!

تمرینات مدیتیشن

دو مرحله‌ای که ذکر کردیم، برای کاهش اضطراب، افزایش احساس آرامش، کاهش تحریکات ذهنی و تجربه مدیتیشن عمیق مفید هستند. با انجام آن‌ها مدیتیشن قوی‌تر و بهتری را تجربه خواهید کرد. چگونه احساس آرامش بیشتری داشته باشیم: راهکارهای معجزه‌آسا برای خلاص شدن از استرس!

هدف گذاری برای تجربه مدیتیشن عمیق مفید است!

عزم و اراده بسیار مهم هستند. جملاتی مانند من می‌توانم انجام دهم، من قصد انجام کاری را دارم و آن را انجام خواهم داد، یک کلید ضروری برای مدیتیشن هستند. پیش از انجام مدیتیشن، چند لحظه بر قصد و هدف خود تمرکز کنید. این کار در تمرینات شما معجزه می‌کند.

تجربه مدیتیشن عمیق با 7 راهکار ساده!

می‌توانید با خود بگویید در X دقیقه‌های آینده فقط روی تمرینات و مدیتیشن تمرکز خواهم کرد. در این مدت هیچ چیز دیگری برای من وجود ندارد و به هیچ چیز دیگری فکر نخواهم کرد. چیزی مزاحم من نخواهد شد و از حالا شروع به تمرین می‌کنم. اگر احساس می‌کنید اراده‌تان ضعیف است، نگران نباشید. هدف‌گذاری را تنظیم کنید و با انجام تمرین خود را پرورش دهید. چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم: به توانایی هایتان باور داشته باشید!

افزایش تاثیر مدیتیشن در حین انجام تمرینات:

 

از حواس پرتی جلوگیری کنید!

در طول انجام تمرینات هرگز از خود انتقاد نکنید و از پرت شد حواس خود احساس اضطراب و ناراحتی نداشته باشید. این نوع افکار مضر هستند و با روحیه مدیتیشن خوب شما سازگاری ندارند. در طول تمرین آرامش داشته باشید. ده‌ها سال است که حواس شما پرت می‌‌شود. بنابراین، مدتی طول می‌کشد تا ذهن آموزش ببیند و متمرکز شود. با خود صبور و مهربان باشید.

تمرینات مدیتیشن

در حین مراقبه از تمرکز لذت ببرید!

زمانی که ذهن شما بر روی مدیتیشن متمرکز است، سعی کنید از آرامش ذهنی، پایداری و یکپارچگی ذهن لذت ببرید. ذهن انسان عادت دارد که لذت را در رفاه و دوری از درد و رنج دنبال کند. می‌توانید با آموزش ذهن به درک لذت تمرکز، شروع به کار در راستای افزایش تمرکز خود کنید.

ذهن

به گفته بودا لذت و شادی دو عامل از پنج عامل مهم در مراقبه هستند. هرچه‌قدر بیشتر بیاموزید که از مدیتیشن و تمرکز لذت ببرید، دلایل کمتری وجود دارد که ذهن شما پرت شود. لذت از تمرکز، تمرینی بسیار مفید است. زمانی که احساس کردید تمرکز قوی و پایدار دارید، دیگر نیازی نیست که این افکار را در ذهن ایجاد کنید.

مطالب مرتبط با تمرکز در نیونیوز1:

تمرینات پس از مراقبه برای تجربه مدیتیشن عمیق:

 

به آرامی از مدیتیشن خارج شوید!

سعی کنید به آرامی از مراقبه خارج شوید و عجله نکنید. ذهن را در همان حالت نگه دارید و با آرامش گردن و انگشتانتان را حرکت دهید. سپس، چشمان خود را باز کنید. با این کار احساس خوب مدیتیشن خود را وارد زندگی روزمره خواهید کرد‌. 7 نکته برای تبدیل مدیتیشن به یک تمرین روزانه!

تجربه مدیتیشن عمیق با 7 راهکار ساده!

ژورنال نویسی راهکار فوقالعاده ای است!

یادداشت برداری یک کار مفید و کارآمد است. این کار به شما کمک می‌کند تا عادت مدیتیشن را تقویت کنید. هم‌چنین درک بیشتری از عملکرد ذهنی مدیتیشن ایجاد می‌کند.

برای شروع ژورنال نویسی می‌توانید به این سه سوال پاسخ دهید:

 • چند دقیقه مدیتیشن انجام داده‌ام؟
 • الان چه حسی دارم؟
 • ذهن من در طول مدیتیشن چگونه بود؟

برای سوال سوم، می‌توانید به سوالاتی مانند چندبار حواس‌پرتی ذهنی داشتید؟ چه افکار و احساساتی را تجربه کردید؟ چند دقیقه تمرکز داشته‌اید؟ را یادداشت و پاسخ دهید.

ذهن

اگر نمی‌دانید ژورنال‌نویسی را چگونه انجام دهید، ما در نیونیوز1 به طور کامل نحوه انجام آن را بررسی کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید تا یادداشت‌نویسی را به سرعت بیاموزید. بر روی مطلب زیر کلیک کنید.

چگونه ژورنال نویسی را شروع کنیم: شخصیت متفاوتی از خود بسازید!

 

منبع: liveanddare.com و مجله اینترنتی نیونیوز1

گرد آورنده
newnews1
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا