زندگیمطالب داغ

چرا سگ ها به ما خیره میشوند؟

اگر می‌خواهید بدانید چرا سگ‌ها با دقت به شما زل می‌زنند، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

گاهی سگ‌ ها به انسان خیره می‌شوند و همه افرادی که سگ دارند، مطمئنا این را تجربه کرده‌اند. ممکن است درحال آشپزی و کتاب‌خوانی باشید و یا در افکار خود غرق شده باشید، زمانی که به سگتان نگاه کنید، می‌بینید که به صورت مظلومانه‌ای به شما زل زده است. در ادامه مطلب با مجله اینترنتی نیونیوز۱ همراه باشید تا دلیل خیره شدن سگ ها را به شما بگوییم‌. باهوش ترین نژادهای سگ: کدام نژاد سگ باهوش تر و ارتباط عجیب انسان با آن به چه علت است؟

خیره شدن سگ ها یک عمل طبیعی است!

خیره شدن یک رفتار رایج میان تمام سگ ها است که این رفتار گاهی اوقات برای صاحبان آن‌ها عجیب است. اما چرا این اتفاق می‌افتد و چه چیزی در ذهن سگ شما وجود دارد که این‌ چنین رفتار می‌کند؟ محققان چندین دهه گذشته برای اولین‌بار به روان‌شناسی این حیوان وفادار پرداختند و دلایل زل زدن آن‌ها را بررسی کردند.

خیره شدن سگ ها

سگ‌ها به گونه‌ای به صورت و چشم‌های انسان خیره می‌شوند که به نظر می‌رسد این رفتار در حیوانات عجیب است. حیوانات دیگر نیز این رفتار را انجام می‌دهند، اما اکثر آن‌ها برای تهدید کردن از این روش استفاده می‌کنند. برای مثال گرگ‌ها برای جلوگیری از درگیری با گرگ ناشناس به او خیره می‌شوند. آموزش به سگ ها و پیشنهاد بهترین نام ها برای سگ های نر و ماده!

سگ ها با خیره شدن به دنبال نشانه و اطلاعات هستند!

ساده‌ترین توضیح برای اینکه چرا سگ‌ خانگی شما به چشم‌هایتان خیره می‌شود این است که او به دنبال نشانه‌هایی از شما است. واکنش‌ شما نشان می‌دهد که سگ چگونه باید رفتار کند. در واقع انسان‌ها زندگی حیوان خانگی خود را کنترل می‌کنند. ما تعیین می‌کنیم که چه زمانی غذا بخورد، بیرون برود و تمام کارهای آن‌ها را کنترل می‌کنیم. سگ ها به ما زل می‌زنند تا ببینند چه زمانی این اتفاقات می‌افتند.

چرا سگ ها به ما خیره میشوند؟

اگر بخواهیم این رفتار خیره شدن را به طور عمیق‌تری بررسی کنیم، به مطالعات رجوع می‌کنیم. تحقیقات نشان داده‌اند که سگ ها توانایی دقیقی در تفسیر احساست و خواسته‌های انسان دارند. آن‌ها می‌توانند حالت‌های احساسی چهره انسان از خنثی، شاد و حتی عصبی را تشخیص دهند. ممکن است این توانایی به علت پیوند صمیمی انسان و سگ در طول هزاران سال زندگی باشد.

سگ ها

سگ ها اطلاعات را از چهره صاحبشان دریافت میکنند!

انسان‌ها از خیره شدن به عنوان یک عمل صمیمانه و یا برقراری ارتباط استفاده می‌کنند. شما با نگاه کردن به دیگران توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کنید. هم‌چنین هنگامی که با یکدیگر صحبت می‌کنید، تماس چشمی را حفظ می‌کنید. برخی از افراد هنگام انتخاب سگ‌ ها از مراکز نگهداری و یا پانسیون‌ها به سگ‌هایی توجه می‌کنند که به آن‌ها خیره می‌شوند. ما فکر می‌کنیم این نشان می‌دهد که سگ‌ ها به ما علاقه دارند و ما را درک می‌کنند. اما سگ‌ها به دنبال دریافت اطلاعات از چهره ما هستند.

چرا سگ ها به ما خیره میشوند؟

اگر بار دیگر متوجه شدید که سگتان به شما خیره شده است، نگران نباشید. این حرکت او کاملا طبیعی است. او فقط سعی می‌کند بفهمد شما چه کار می‌کنید و چگونه می‌تواند بخشی از کار شما باشد. سگ خوب شما به دنبال نشانه‌ها در چهره شما است.

 

مطالب مرتبط با سگ‌ها را در نیونیوز1 از دست ندهید:

 

منبع: sciencefocus

گرد آورنده
newnews1
منبع
sciencefocus
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا